Алавес победи с 3:1 Гранада  в откриващ мач от 14-ия

...

Алавес се справи с Гранада

Алавес победи с 3:1 Гранада  в откриващ мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Попаденията за " синьо-белите " на " Мендисороса " бяха дело на Абдеррахман Ребаш и Саму Омородион, а Раул Торен си означи автогол.

Резултатът бе открит в 11-ата минута. Играч на домакините центрира и при опита да почисти топката, Торен прати кълбото в личната си мрежа.

7 минути преди края на първото полувреме Ребаш се измъкна от отбраната на гостите и с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря Андре Ферейра.

В 55-ата минута Омородион означи третото попадение за Алавес след акуратен изстрел с глава.

Пет минути преди края на постоянното време Гранада получи дузпа след нарушаване на Карлос Бенавидес. Зад топката застана Мюрто Узуни. Антонио Сивера бе покрай това да отрази 11-метровия удар.

След тази победа Алавес събра 15 точки и се изкачи до 12-ата позиция в класирането, до момента в който Гранада се намира в зоната на изпадащите, единствено със седем точки.
 Барселона - Алавес 2:1 в мач от Ла Лига